Synca Linear Outdoor Linear spotlight
Download
Fixture Specifications
| TYPE | L:1200 |
|---|---|
| Weight | 3.9 kg |
| Body | Aluminum (silver metallic finish, Heavy salt-resistant paint) |
| Driver | Integrated |
| Remarks | Wireless dimming type Mounting brackets, Cabtire and leadwire cable are included |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 16 x 75° |
| Color Temperature | 12000K-1800K |
| Color Rendering | 92≦CRI |
| Lightsource Lumen Output | 2858 lm |
| Rated Lumen Output | 2858 lm |
Image

Dimensions

Light Distribution
