Synca Linear Outdoor Linear spotlight
Download
Fixture Specifications
| TYPE | L:600 |
|---|---|
| Weight | 2.1 kg |
| Body | Aluminum (silver metallic finish, Heavy salt-resistant paint) |
| Driver | Integrated |
| Required Option | FX508W:Wired or DALI repeater (sold separately) |
| Remarks | Wired dimming type Mounting brackets, Cabtire and leadwire cable are included |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 49 x 88° |
| Color Temperature | 12000K-1800K |
| Color Rendering | 92≦CRI |
| Lightsource Lumen Output | 1218 lm |
| Rated Lumen Output | 1218 lm |
Image

Dimensions

Light Distribution
