Synca Strip Light Outdoor Flexible Strip Light
Download
Fixture Specifications
| TYPE | L:7200 |
|---|---|
| Weight | 0.5 kg |
| Body | Silicon resin |
| Driver | RX405ND/RX406ND:Remote (sold separately) |
| Required Option | SX105N/SX105N-L:Synca driver (sold separately) SX105N-L: Wired dimming type *Required wired or DALI repeater (sold separately) |
| Remarks | Fixture length: L=7220mm |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 114 x 116° |
| Color Temperature | 12000K-1800K |
| Color Rendering | 92≦CRI |
| Lightsource Lumen Output | 4600 lm |
| Rated Lumen Output | 4600 lm |
Image

Dimensions

Light Distribution
