Synca Linear32 Outdoor Linear light
Download
- PDFSpec sheet
- JPGImage
- JPGDimension
- JPGBeam
angle data - JPG1/2
illuminance
angle data - PDFInstallation
manual - iesies
- BIMrfa
- Add to
My Favorites
Fixture Specifications
| TYPE | L:1200 |
|---|---|
| Weight | 1 kg |
| Body | Acryllic (milky white/gray) |
| Driver | Integrated |
| Required Option | RB567N:Power supply cable (sold separately) |
| Remarks | Fixture length: L=1211mm Cannot be used in direct sunlight Mounting brackets included |
| IP Rating | IP54 |
| Beam Angle | 45 x 83° |
| Color Temperature | 12000K-1800K |
| Color Rendering | 92≦CRI |
| Lightsource Lumen Output | 3120 lm |
| Rated Lumen Output | 3120 lm |
Image

Dimensions

Light Distribution
