Synca Linear17 Outdoor Indirect light
Download
- PDFSpec sheet
- JPGImage
- JPGDimension
- JPGBeam
angle data - JPG1/2
illuminance
angle data - PDFInstallation
manual - iesies
- BIMrfa
- Add to
My Favorites
Fixture Specifications
| TYPE | L:200 |
|---|---|
| Weight | 0.1 kg |
| Body | polycarbonate |
| Driver | RX405ND/RX406ND:Remote (sold separately) |
| Required Option | RB745N:Connector cable (sold separately) SX105N/SX105N-L:Synca driver (sold separately) SX105N-L: Wired dimming type *Required wired or DALI repeater (sold separately) |
| Remarks | Fixture length: L=196mm Cannot be used in direct sunlight Mounting brackets included |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 153 x 107° |
| Color Temperature | 12000K-1800K |
| Color Rendering | 92≦CRI |
| Lightsource Lumen Output | 152 lm |
| Rated Lumen Output | 152 lm |
Image

Dimensions

Light Distribution
